Tervetuloa Seinäjoen Taiteilijaseuran sivuille

Seinäjoen taiteilijaseura on ammatikseen kuvataidetta harjoittavien taiteilijoiden yhdistys

Seinäjoen Taiteilijaseura on Seinäjoella, Etelä-Pohjanmaalla, toimiva taiteilijayhdistys, joka tukee ja edistää alueen kuvataiteilijoiden työtä ja näkyvyyttä. Yhdistys tarjoaa taiteilijoilleen erilaisia palveluja, kuten näyttelytiloja, tapahtumia ja mahdollisuuksia verkostoitumiseen sekä ammatilliseen kehittymiseen. Seuran toiminnan tarkoituksena on myös lisätä kuvataiteen arvostusta ja tunnettavuutta paikallisesti sekä valtakunnallisesti.

Taiteilijaseura järjestää säännöllisesti näyttelyitä ja muita taidetapahtumia, joihin osallistuu sekä jäsentaiteilijoita että ulkopuolisia taiteilijoita.

Seinäjoen Taiteilijaseura toimii aktiivisesti yhteistyössä muiden kultturialan toimijoiden kanssa ja on mukana erilaisissa projekteissa ja hankkeissa, jotka rikastuttavat paikallista kulttuurielämää.

“Have no fear of perfection; you’ll never reach it.”

Salvador Dali